Články .tez.cz | Weblog o internetovém marketingu, seo, copywritingu, reklamě a monetizaci

Srp/09

19

Pozor! Bing nabourává statistiky toplist

Bohužel rostoucí návštěvnost, která je patrná na některých webech používající pro měření návštěvnosti toplist, jsem zaznamenal chybu v měření. Statistiky narušuje search engine nového fulltextového vyhledávače Microsoftu – Bing. Speciálně u mnou spravovaných webů a webů s volně přístupnou statistikou toplist, jsem nenašel jiné než tyto rozsahy IP adres, které tento crawler používá: 65.52.0.0 – 65.55.255.25 doména z které přistupuje je: msnbot-xx-xx-xx-xx.search.msn.com, kde xx jsou jednotlivé cifry IP adres.
Berte tedy statistiky toplist z posledních dní spíše jako ilustrativní a počítejte s určitou odchylkou u mě je to průměrně 2 – 15% návštěvnosti denně!

Na druhou stranu jde o dobrou zprávu, neboť se Bing snaží projít český internet a tak můžeme čekat s větší indexací našich webů i rostoucí návštěvnost skrze nového hráče na vyhledávacím trhu.

Kvalitu statistik toplist raději nekomentuji. Google analytics dle mých pozorování na tohoto bota nijak nereaguje.

RSS Feed

Komentáře: 2 for Pozor! Bing nabourává statistiky toplist

jack | 19. Srpen 2009 at 21:46

kdyby sis sundal ze vsech svejch webu svou fotku, tak bych sem mozna este nekdy prisel, ale takhle te prozatim vyhodim z rss, protoze mi to proste vadi :D

Author comment by Ondřej Baar | 19. Srpen 2009 at 22:09

Spíše bych si být Tebou nastavil filtr a zakázal stahování obrázků na mém webu. Tím by jsi ukázal, že jsi technicky zdatný a problém s mou fotkou by jsi již nemusel řešit. Mé blogy jsou především o informační hodnotě, která by i pro Tebe mohla a měla být prvořadou.

Leave a comment!

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

<< Indexace – sitemap.xml a robots.txt – První kroky za kvalitním SEO 1. díl

Google caffeine, už jste si jej zkusili? >>

Tag Cloud